image
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Hlášení rozhlasu 19.3.2020

Hlášení rozhlasu 19.3.2020Vláda České republiky vyhlásila z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na celém území naší republiky nouzový stav.

Je zakázán volný pohyb osob s výjimkou cest do zaměstnání, k lékaři a cest nezbytně nutných k obstarávání základních životních potřeb.

Od dnešního dne, tj. 19.3.2020 je zakázáno pohybovat se mimo svůj domov bez ochranných roušek, respirátorů, šátků nebo jiných prostředků, které zakrývají nos a ústa a brání tím šíření kapének.

Od dnešního dne je také pro osoby starší 65 let vyhrazena doba mezi 10. a 12. hodinou pro nákup potravin. V tuto dobu je zakázána, v těchto prodejnách, přítomnost ostatních osob.

Komu byla doporučena nebo nařízena karanténa, z důvodu pobytu v rizikových zemích, nesmí opustit svůj dům a nesmí být v přímém kontaktu s žádnou jinou osobou.

Situace je vážná. Žádáme proto všechny občany, aby sledovali vývoj situace a dodržovali pokyny a nařízení vydaná Vládou. Prosím, nevystavujte sebe, své blízké, ani své okolí nebezpečí a nákaze.